Zdraví a bezpečí v Japonsku

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Při cestách po Japonsku si nezapomeňte pořídit zdravotní pojištění, neboť jakékoliv nemocniční náklady by vás mohly přijít draho. Japonsko je vysoce rozvinutá země, a tak potřebnou a kvalitní pomoc najdete kdekoliv, avšak s tím i narůstá cena.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Zdravotní rizika a očkování

Kromě běžných očkování by se vám v Japonsku mohlo hodit očkování proti japonské encefalitidě B, budete-li se pohybovat na venkově v období dešťů, stejně jako se můžete setkat s horečkou denge přenášenou komáry, kvůli které byste měli používat účinné repelenty. Více informací o očkování a nemocech v Japonsku naleznete na www.ockovacicentrum.cz.

Pití vody z kohoutku

Díky hygienickým nárokům, na které jsme zvyklí v Evropě, se nemusíte bát jíst jakékoliv jídlo nebo pít vodu z vodovodu, pokud u ní není psáno jinak.

Bezpečnost v Japonsku

S japonskou striktní etikou a výchovou přichází ruku v ruce druhá nejnižší kriminalita na světě. Rozhodně se nebudete muset bát jít v noci ven, nikde nepotkáte pokřikující opilecké skupinky a záchody vždy najdete v tom nejčistším stavu, pokud se tedy nenacházíte ve velmi turistické části. Policii tak v ulicích snad ani vůbec nepotkáte.

RainDropCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna