Zdraví a bezpečí v Německu

Zdravotní rizika a očkování

Pro cestu do Německa není potřeba žádných zvláštních zdravotních opatření, pro vstup do země není vyžadováno potvrzení o očkování. Pokud plánujete turistiku po lesích v Bavorsku, kde je zaznamenán větší výskyt klíšťat, je doporučeno poradit se s lékařem o očkování proti borelióze.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Jistě u sebe ale mějte evropský průkaz zdravotního pojištění pro případ, že budete potřebovat lékařské ošetření. Německo je součástí Evropské unie a proto můžete využít průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Německa sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Bezpečnost v Německu

Německo je pro turisty poměrně bezpečnou zemí. Na turisticky významných místech by měla být samozřejmostí ostražitost před kapesními zloději.

Kontakty na tísňové linky v Německu

Hasiči a záchranná služba je dostupná na telefonním čísle 112, číslo na policii je 110.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna