Národní park Yosemite

Yosemitský národní park, jeden z nejkrásnějších přírodních a geologických divů světa, na jehož území se rozkládají majestátní hory a útesy, obří sekvoje ale i nádherné vodopády.

Yosemite byl prohlášen národním parkem v roce 1890 a dnes patří k nejvíce navštěvovaným místům nejen Kalifornie, ale celých Spojených států.

Na území Yosemite Valley, jež pokrývá přes 3000 kilometrů čtverečních celé Kalifornie, naleznete též spousty travnatých luk a strání, řeky či jezera, můžete obdivovat duby, cedry, jedle a obří sekvoje, kterým se neřekne jinak než mamutí stromy, a potkáte jeleny, kojoty, chipmunky a dokonce i černé medvědy. Nejkrásnější podívanou na obří sekvoje nabízí místo zvané Mariposa Grove, kde můžete obdivovat i stromy starší 3000 let. Naprosto jedinečný výhled na celé údolí pak nabízí oblíbený turistický cíl zvaný Glacier Point, odkud můžete vidět i překrásné kaskádové vodopády padají z hor až dolů do údolí.

Yosemite je prostě ideálním místem jak pro pěší turistiku, ježdění na kole či dokonce horolezectví, tak pro zimní sporty jako je lyžování.

Park je otevřen 24 hodin denně a 365 dní v roce a ať navštívíte Yosemitský národní park v kterékoliv roční období, bude to jistě zážitek na celý život. Ačkoliv při vjezdu do parku zaplatíte vstupní poplatek  ($25 za auto a $10 za osobu), je to jen malá až směšná suma za všechny dojmy a překrásné vzpomínky, které si povezete domů.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Národní park Yosemite

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce