Ruiny v Ollantaytambo

1 recenze

Ruiny v Ollantaytambo patří mimo známější a turisty přelidněné Machu Picchu k dalším místům v Posvátném údolí, které stojí za to navštívit. Místo jak dělané pro zhruba půldenní výlet například z Cusca, vám nabízí možnost navštívit Incké ruiny, které byly původně pevností. Obdivovat zde mimo jiné můžete chrámy, kdy mezi nejvýznamnější patří nejspíše Chrám Slunce, a překrásné na první pohled viditelné zemědělské terasy a mnoho dalších Inckých pokladů.

Pokud máte zakoupené takzvané Boleto Turistíco neboli vstupenku, která vám umožní vstup na spoustu míst v Cuscu a okolí, nemusíte ji již shánět. Ollantaytambo je totiž na seznamu míst, které v rámci této vstupenky můžete navštívit. 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 01.06.2016

Do Ollantaytamba se dostanete z Cusca autobusem či třeba minibusem (nás oslovil pán v Cuscu, když jsme šli právě na autobus, a svezl nás spolu s dalšími lidmy za 10 solů na hlavu, cesta cca na 1,5 hodiny). Ideální je navštívit zdejší ruiny při vaší cestě na Machu Picchu a vzít si vlak do Aguas Calientes právě až z Ollantaytambo. Ruiny si prohlédnete za chvíli a ještě stihnete dobrý oběd v některé z místních restaurací.
Vstupné je zmíněné Boleto turistico, a tak se vyplatí si rozplánovat výlety podle míst, na která platí: Pisac, Ollantaytambo, Chinchero, Moray, Tambomachay, Pukapukara, Qénqo, Saqsayhuaman, Pikillacta, Tipón, několik muzeí včetně v Cuscu Museo Histórico Regional. Vstupné se vydává na jméno.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi