Cestování a doprava v Německu

Cesta vlakem do Německa

Do Německa je z ČR velmi dobré vlakové spojení, z Prahy jezdí i přímé vlaky bez přestupů. Pro vysoké ceny německých drah, které jsou na vysoké úrovni, je doporučeno si zakoupit zpáteční jízdenku v České republice.

Letecky do Německa

Pokud dáváte přednost komfortu, můžete se do Německa dopravit letecky.

Ceny letenek

Zpáteční letenka z Prahy do Kolína/Stuttgartu nebo Bonnu s nízkonákladovou společností vyjde zhruba na 4000 Kč.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Německa

Autobusové spojení z ČR do Německa zajišťuje například společnost FlixBus nebo RegioJet.

Cesta autem do Německa

Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou vlastním autem, budete potřebovat doklad o zákonném pojištění vozidla, řidičský a technický průkaz a mezinárodní označení země (CZ) na autě. Dejte si také pozor na dobrý technický stav vozidla, který je policisty často kontrolován.

Pravidla a pokuty

Pravidla silničního provozu jsou v podstatě stejná jako v ČR. Při překročení povolené rychlosti o 0-20 km/h zaplatíte pokutu 10-35€., za špatné parkování 10-35€ a nezapnuté bezpečnostní pásy 30€.

Cestovní kanceláří do Německa

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Německa.

Doprava v Německu

Půjčení a cestování autem v Německu

Pokud chcete cestovat autem pouze po Německu a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Německu vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna