Olympijský park

1 recenze

Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Mnichov
Cestovní průvodci

Unikátní dílo, které bylo vybudováno v roce 1972 za účelem konání letních olympijských her. Revoluční architektura stadionu měla za účel se odlišit od dosavadního stylu staveb a stát se symbolem nového Německa. Lehká konstrukce a design v podobě postavených stanů vypadá v současné době stejně tak moderně, jako když byl stadion postavený.

Na rozdíl od většiny olympijských míst se mnichovský Olympijský park stále využívá a stal se jednou z hlavních turistických atrakcí v Mnichově. Dokonce FC Bayern Mnichov zde hrával fotbal, před tím, než se přestěhoval do Allianz Areny. V současné době celý komplex slouží celoročně k pořádání koncertů, festivalů a sportovních akcí; navíc plavecká hala a kluziště jsou otevřeny denně pro veřejnost.

Park je obklopen zelení, pěšími stezkami a jezerem, rovněž zde najdete obrovskou Olympijskou věž, která je viditelná, ať stojíte kdekoliv. Pro výhled na Mnichov můžete buď vyjet na vrchol věže, nebo se projít na vyvýšený kopec, který je viditelný hned na první pohled a ze kterého se vám nabídne rovněž překrásný výhled na město. 

Až budete v Olympijském parku, nenechte si ujít u jezera "chodník slávy" s otisky rukou některých světově nejznámějších sportovců. Pokud si připlatíte, tak si můžete zaplatit i chůzi po střeše hlavního stadionu.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 23.03.2016

Moje nejoblíbenější místo v Mnichově, a to nejen proto, že bydlím v Olympijské vesnici hned u parku :) Tento park nabízí úchvatný pohled na futuristickou architekturu olympijského stadionu, olympijské věže a BMW budov. Navíc je to skvělé místo pro běhání nebo jen tak se projít. Zapotíte se pořádně, když vyběhnete nejvyšší kopec v parku, ale ten pohled dolů stojí za to. Je až neuvěřitelné, že ten kopec byl uměle vybudován z trosek budov z 2.světové války. Čas od času tu můžete narazit na fanoušky, jak se jdou podívat na hokej, nebo v zimě se tu staví bruslařská dráha pro Red Bull závody.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!