Frauenkirche

1 recenze

Hlavní mnichovskou dominantou je Frauenkirche, tedy katedrála Panny Marie se dvěma stometrovými věžemi zakončenými cibulovitými kupolemi, které se staly významným symbolem města.

Uvnitř Frauenkirche nás překvapí jen jednoduché chórové lavice a gotické fragmenty. U hlavního vchodu najdeme luxusní mramorový náhrobek císaře Ludvíka IV. Bavora, ostatky jsou uloženy v kryptě za oltářem.

Na podlaze si všimněte takzvané „ďáblovy stopy“. Dle legendy uzavřel stavitel sázku o svou duši s ďáblem, že stavba nebude mít žádná okna. Když ďábel do katedrály vstoupil, opravdu žádná neviděl. Zaradoval se a udělal další krok, v tom si však všiml, že okna ze své pozice jen neviděl přes mohutné sloupy a oltář s obrazem Nanebevzetí Panny Marie. Na místě, kde stál, je dodnes vidět otisk jeho stopy.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 25.10.2015

Velice působivý kostel, který stojí přímo v centru města. Svojí výškou dominuje nad okolními stavbami, takže je dobře vidět i z dálky, např. z kopce v Olympijském parku. V současnosti (podzim 2015) je jedna věž v rekonstrukci a je přikrytá plachtou, takže tak hezký pohled jako n obrázku. Tento kostel je stavěný z cihel a ne z kamene jako většina kostelů v ČR, proto má načervenalou barvu.

Vnitřek kostele je asi stejný jako všechny ostatní. Je tam klid, na oknech jsou mozaiky apod. Turisti chodí do zadní (nebo přední?) části kostela, kde je údajně čertova stopa. Turisti sem chodí kouknout na tu čertovu stopu, která ve skutečnosti vypadá jen jako obyčejná stopa.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi