Památník Berlín-Hohenschönhausen


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Berlín
Cestovní průvodci

Celý tento památník, který tvoří komplex mnoha budov, je věnován obětem komunistického režimu a stalinismu. Do konce druhé světové války sloužil jako velkokuchyně a kantýna, ale po nastolení totalitního režimu zde sovětská moc vytvořila internační tábor a později věznici, rozšířenou o několik dalších budov. 

Skoro 40 let byly na tomto místě vězněny rozličné sorty lidí, zejména političtí odpůrci. Podmínky, ve kterých zde lidé museli žít, byly naprosto otřesné. Velmi špatná hygiena, fyzické násilí, cely ve formě kobek bez oken či topení-to a mnohem víc zde museli vězni každý den snášet. 

Po pádu komunistického režimu byla věznice uzavřena a vyvstala otázka, jak se s ní dále naloží. Nakonec z ní byl vytvořen památník, jak ho známe dnes, který je přístupný veřejnosti. Bývalá věznice zůstala neporušena a návštěvníci mají tedy možnost prohlédnout si s průvodcem její zcela původní prostory a vybavení. 

 

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!