Památník holocaustu

3 recenze

Památník holocaustu byl vystavěn 10. května 2005 v centru Berlína a to na památku Židů zavražděných nacisty za druhé světové války. Tvoří ho celkem 2 711 šedých betonových kvádrů a má rozlohu 13 100 m².

Kvádry se směrem do středu památníku zvětšují, a to od nejmenších, na které se člověk může klidně posadit, až po největší, čtyřmetrové. Je možné se mezi nimi volně procházet. Pod celým památníkem se nachází také Židovské muzeum se stálou expozicí textového a obrazového záznamu průběhu holocaustu. 

Tato stavba je pro svůj nevšední vzhled velmi oblíbená a vyhledávaná turisty z celého světa.  

 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 10.06.2019

Připadá mi to dosti morbidní pomník v Berlíně kde to vše začalo...nikdy by se nemělo zapomínat co německý národ způsobil a z čeho si město opět postavil toho zlata a cenností co židům zabavil...

Recenzováno: 10.02.2017

Je to taková divná stavba, většina turistů spíše neví, co si o ní má myslet, co to symbolizuje. Velmi oblíbená je mezi dětmi a mládeží, kteří se zde honí, či si hrají na schovávanou. Mělo by to být místo piety, ale ve skutečnosti je to místo zábavy. Především, sezení a lezení po kvádrech je zakázáno, cedulí tam je několik, bohužel se toto moc nedodržuje. Neviděla jsem, že by přítomná ostraha někdy někoho napomenula. Pokud to měl být památník a místo piety, tak se podlé mého názoru, celý projet autorům tak nějak "vymkl z rukou."

Recenzováno: 18.11.2016

Doporučuji dávat si pozor na malé děti - snadno se mezi kvádry zatoulají a ztratí. :) 

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi