Grand Palace

Grant palác se nachází ve starém městě Bangkoku na břehu řeky Chao Phraya a je jednou z nejpopulárnějších míst v Thajsku. Pokud se rozhodnete navštívit jednu významnou historickou památka v Bangkoku, tak by to měl být velký neboli také přezdívaný královský palác. Komplex nabízí nádherné budovy a posvátná místa včetně chrámu Wat Phra Kaeo, ve kterém sídlí smaragdový Buddha.

Palác byl postavený v roce 1782 a stal se královskou rezidenci po generace. Jedná se o skutečné velkolepé dílo, které udivuje návštěvníky svou krásnou architekturou a jemnými detaily, které vyzdvihují kreativitu, zpracování a řemeslnou práci thajských lidí. Aktuálně je královský palác stále používán pro významné slavnostní události a ubytování hlav státu a zůstává duchovním srdcem Thajského království.

Při návštěvě dbejte na vhodném oblečení, jinak vás nepustí dovnitř a budete si muset kupovat nebo pronajmout věci na místě, což v podstatě znamená zakrytí ramen, kolen a nohou, tudíž sandály nebo žabky pouze s ponožkami. Zároveň si dejte pozor na podvodníky, kteří budou tvrdit, že je palác zavřený a nabízet vám jiné nevýhodné možnosti.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi