Seznamování v cizině: krása a úskalí vztahu při cestování

Největší radosti z cestování se často pojí s lidmi, které potkáte a sdílením společných zážitků. Vztah v cizí zemi může být splněný sen, úžasná zkušenost a skvělý způsob, jak poznat kulturu a nové lidi v zemi, kterou jste navštívili.

Seznámit se můžete i na místě, kde jste jen krátkou dobu. Kdo ví, den nebo dva se mohou proměnit v celý život. Seznamování se věnuje samostatně článek: Jak se seznámit při cestování. Zde je pět rad, jak vytvořit krásný vztah kdekoliv ve světě a na co si dát pozor:

Nebojte se začít něco, kde je nejistý konec

Cestování a seznamování v zahraničí nabízí nepopsatelné zážitky a pocity. K těm ovšem patří i následná nejistota, kdy někomu otevřete srdce a jednoho dne se musíte rozloučit. Krása života je ovšem v těchto momentech. Nebojte se začít a prožít něco, kde je nejistý konec. Vše je v životě pomíjivé – láska či bolest nejsou výjimkou.  

Kdybych měl možnost se znova rozhodnout, zda potkám lidi, které jsem potkal, tak bych neváhal ani sekundu. I přes některé smutné momenty se tito lidé zapsali a stále zapisují nesmazatelně do mého života.

Zanechte osobu lepši, než jste jí potkali

Kdyby byla jediná věc, kterou bych mohl předat, tak by to byla tato: nelžete a nevytvářejte falešné představy!

Můžete potkat úžasnou osobu, zamilujete se a vše se změní ze dne na den. Některé věci nelze plánovat, přesto buďte k sobě upřímný a nikdy nelžete, nedávejte sliby a mylné představy druhé osobě, pokud to tak opravdu necítíte.

Neříkejte, že v zemi zůstáváte dlouho, pokud jí za pár dní opustíte a není to pravda. Není potřeba říkat vše při prvním setkání. Jsou lidi, co to nepotřebují vědět, ale pokud přijde otázka na toto téma, buďte upřímní.

Lež a hrubě zraňující řeč, jakkoliv upřímné a pravdivé, dokáží zničit krásné zážitky a člověku ublížit. Těžké je ovšem nenávidět člověka, který vás měl rád a byl k vám od začátku nesobecky upřímný. Chtějte vždy zanechat osobu lepši, než jste jí potkali.

Chovejte se k druhé osobě stejně, jako chcete, aby se chovala ona k vám

Je krásné, až neuvěřitelné, pokud máte blízkou osobu, která vás provede po městě. Ukáže vám místa, které byste sami nenavštívili. Řekne vám o zemi a místních zvycích, ochutnáte autentickou kuchyni a dostanete se do kolektivu úzkých přátel. Zároveň víte, že cokoliv by se přihodilo v cizí zemi, máte při sobě blízkou osobu, která vám pomůže.

Přes všechny benefity, vždy přemýšlejte o tom, jak byste se sami cítili, kdyby to bylo opačně. Nezneužívejte osobu a nedělejte jí něco, by vám bylo rovněž nepříjemné. 

Ujistěte se, že zážitky, které sdílíte, jsou pro vás oba vzrušující a máte z nich společnou radost. Buďte otevřeni kulturním rozdílům, projevte zájem o zemi a naučte se pár slov v rodném jazyce.

Já sám mám obrovskou radost, když můžu ukázat osobě, kterou mám rád, svá oblíbená místa, své přátelé a místní život. Nezapomenutelný zážitek je to nejenom pro danou osobu, ale i pro mě a mé přátelé.

Neztraťte hlavu v oblacích a zůstaňte nohama na zemi

V mnoha zemích je randění s cizincem považované za exotické a zvyšuje člověku jeho sociální status. Bylo by až pošetilé si nemyslet, že váš exotický vzhled, přízvuk a národnost nehraje roli ve vašem vztahu.

Uzavřená skupina lidí, dovolená nebo zmiňovaná exotika má často za následek vytvoření vztahu, který se jeví jako ideální. Jakmile ovšem opustíte místo, vše se může změnit. Mějte vždy na paměti, co by obnášel dlouhodobý vztah a zda je vůbec reálně žít spolu v jedné zemi.

Pokud nemáte upřímný záměr změnit svůj život a přizpůsobit se milované osobě, buďte od začátku upřímný, a až se odloučíte, zůstaňte jako kamarádi s hezkou vzpomínkou.

Neztrácejte vlastní skupinu přátel

Obzvláště na začátku může být lákavé trávit veškerý čas ve dvou. Jakkoliv je to příjemné, pokuste se neusále udržovat svůj sociální okruh přátel a vídat se s dalšími lidmi nebo vzájemnými přáteli. Poznáte lépe zemi a zažijete více společné zábavy. Pokud náhodou vztah nevyjde nebo budete mít více volného času, budete mít stále skvělé lidi kolem sebe.

Randění v zahraničí je úžasná zkušenost, kdy poznáte nové lidi, zemi, a často i sami sebe. Držte se pěti zmíněných rad a vztah se stane krásnou vzpomínkou a zážitkem, ať dopadne jakkoliv.

0 Vložit komentář