Jak se seznámit při cestování

Nejlepší zážitky z cestování se často pojí s lidmi, se kterými cestujete nebo které potkáte na cestách. Poznávání nových lidí a sdílení společných zážitků je jednou z nejkrásnějších věcí při cestování. Rozšíříte si obzory a poznáte zemi očima druhých. 

Seznamování je obzvlášť důležité, pokud se rozhodnete zůstat déle na jednom místě. Pokud uvažujete poznat někoho blíže, přečtěte si prvně článek o kráse a úskalí vztahu při cestování. Ať hledáte přátelé, vztah nebo se chcete jenom bavit, zde je pět možností, kde se můžete jednoduše seznámit:

Hostel

Hostel je to skvělé místo, kde začít, pokud přijdete do nového města a neznáte nikoho. V hostelu jsou na tom všichni stejně a některé nabízí společenské aktivity, jak sblížit lidi a poznat lépe město. Vybírejte převážně hostely, které nabízí právě tyto aktivity.

Nevýhoda hostelu je, že jakmile poznáte skvělé lidi a vytvoříte si přátelství, tak se musíte rozloučit. Po pár dnech zjistíte, že je to velmi náročné. Jakmile se proto zorientujete ve městě, změňte místo a začněte potkávat místní lidi.

Sociální skupiny

Couchsurfing, Meetup nebo Mundolingo jsou skvělé platformy, kde potkáte stejně smýšlející lidi, kteří chtějí procvičit jazyk, seznámit se nebo se jenom socializovat. Weby nabízí pravidelné akce nebo lze být proaktivní a vytvořit vlastní aktivitu.

Sociální sítě, dobrovolnictví nebo kurzy jsou rovněž skvělým místem, kde jednoduše potkat nové lidi a navázat kontakt. Hledejte na internetu nebo přímo na Facebooku takové aktivity či skupiny, které vás zajímají. Skupiny jsou často plné příspěvků a plánovaných akcí, kterých se můžete zúčastnit.

Sociální skupiny nejsou primárně určené na randění, ale spíš na budování okruhu přátel. Společné zájmy přesto lidi navzájem přitahují a občas se přátelství může změnit na něco víc.

Kluby, akce a party

Ve větších městech najdete akce zaměřené převážně pro turisty, které jsou oblíbené i mezi místními lidmi. Jazyková bariera je zde nižší a všichni sem chodí s úmyslem se bavit, poznat nové lidi a navázat kontakty.

Jakmile jste součástí skupiny lidí (v rámci hostelu nebo sociálních skupin), vyrazte společně do klubu nebo na společnou akci. Jakmile jste mezi lidmi, zkuste se odtrhnout od vlastní skupiny a začít se bavit s novými lidmi. Navažte očí kontakt, usmějte se, začněte tancovat nebo prohoďte pár slov. Po chvíli se můžete vrátit ke své skupině či obě skupiny propojit, což vám dá status a důvěru, že jste normální a máte skvělé lidi kolem sebe.

Pokud jste nervózní, jeden nebo dva drinky za večer vás můžou uklidnit a dodat potřebné sebevědomí. Excesivnímu pití se ovšem vyhněte, jelikož nepůsobí přitažlivě a začnete ztrácet kontrolu. V takovém případě se raději přestaňte seznamovat, vezměte si kontakt a věnujte se svému kruhu přátel, který se o vás postará. 

Kontakt nenechávejte na poslední chvíli a řekněte si o něj včas. Pošlete své jméno ve krátké zprávě, a pokud už se večer neuvidíte, napište si druhý den a naplánujte si společnou aktivitu.

Online seznamky

Máte panickou hrůzu z oslovení a odmítnutí, a přesto byste se rádi seznámili? Aplikace jako Tinder, Badoo a jiné vám umožní přeskočit tento krok. Stačí si založit profil a seznamování s desítkami lidmi může začít přímo z domova.

Aplikace využívají lidi všech sociálních skupin a mnoho z nich úspěšně, proto by byla škoda tuhle možnost nevyužít a zcela přehlížet. Při výběhu ovšem rozhodují pouze fotky, ne vždy zcela reálné. Proto pokud máte hezké fotky a baví vás psaní, využívejte aplikace jako doplňkovou možnost k seznámení, nikoliv jako hlavní.     

Kavárny, obchodní domy nebo kdekoliv venku

Jedná se o nejtěžší způsob seznamování, jelikož zpravidla musíte udělat první krok. Jakmile ovšem zvládnete oslovení a navázání kontaktu, otevřou se vám dveře do světa a můžete se seznámit s kýmkoliv.

Mějte vždy hlavní cíl zlepšit den lidem, které potkáte. Buďte uvolněný, pozitivně naladěný a mluvte stejně, jako mluvíte se svými kamarády. Jakmile zjistíte, že lidé reagují pozitivně, tak už není nic jednoduššího, než navrhnout kavárnu nebo si vzít kontakt a sejít se později. 

Čím častěji potkáváte nové lidi, tím se seznamování stává jednodušší. Počáteční strach ovšem nikdy nezmizí. Částečně vás i chrání. Při seznamování buďte opatrný, dejte na svou intuici a pokud se vám něco nelíbí, nebojte se říct ne nebo odejít. V opačném případě se naučte se strachem pracovat. Uvědomte si, že jste na cestách, nikdo vás nesoudí a všechny lidi pravděpodobně už druhý den nikdy neuvidíte. Oslovením nic neztratite, jenom získáte. Překonání strachu vás nejenom posune dál a dodá odvahu, ale otevře zcela nový svět možností a zážitků.  

0 Vložit komentář