Lumpini Park

Lumpini park je pro Bangkok totéž jako Central Park pro New York. Jedná se o největší veřejný park ve městě a jedno z mála míst v centru města, kde si můžete vychutnat otevřené prostory a zeleň, daleko od přeplněných ulic, bouřlivé dopravy a hluku.

Park je pojmenovaný po Buddhově místě narození v Nepálu a byl vytvořen ve dvacátých letech dvacátého století na královské půdě, tehdy ještě na okraji města.  

Po pár dnech chození po městě se stane Lumpini park opravdovou oázou klidu a nejlepším způsobem, jak uniknout z Bangkoku, aniž byste skutečně opustili město.

K dispozici jsou šlapací čluny pro zamilované páry, hřiště pro děti, altány, monitorované ještěří, koncerty; návštěvníci málokdy tuší, co se zrovna odehrává v ohromných prostorách parku. Není neobvyklé, když procházíte parkem, abyste viděli lidé cvičit nebo romantický pár odpočívat u břehu jezera. U vchodů a na určitých místech najdete i mnoho prodejců jídla, což umožňuje možnost pikniku v parku.

O víkendu je park plný lidí, kteří se účastní nejrůznějších aktivit, takže skvělý čas na návštěvu je brzy ráno nebo těsně před západem slunce.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi