Děkujeme!Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Wat Chedi Luang

Wat Chedi Luang je jednou z nejpozoruhodnějších turistických atrakcí v Chiang Mai a jedním z nejvýznamnějších chrámů ve městě nacházející se veprostřed starého města. Slovo "Luang" znamená v překladu velký, což opravdu místu odpovídá.

V minulosti byl chrám domovem Smaragdového Buddhy, nejvýznamnější náboženských relikvie v celé zemi, která byla následně přesunuta do Bangkoku v roce 1475. Na oslavu 700. výročí města daroval král repliku Smaragdového Buddhy z nefritu.

Dominantou je zničená stupa ve stylu Lanna ze 14 až 15 století, která z původních 80 metrů se nyní tyčí do výšky 60 metrů a uchvátí vás svou atmosférou.

Jednalo se o největší stavbu ve starobylém Chiang Mai, která byla ovšem zničená zemětřesením, nebo střelbou z kanonu. Stejně jako většina poničených starobylých památek v Chiang Mai, tak i Chedi Luang prošla renesanci, kdy došlo k její opravě do její původní podoby a stabilizaci původní stavby. Vrchol se ovšem nedokončil, jelikož se nikdo neshodl na původním vzhledu před zničením.

Na chrámovém pozemku najdete také menší budovy, kde se nachází krásné obrazy Buddhy či pilíř města a strom, který chrání město před pohromou.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi