Děkujeme!Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Wat Phra That Doi Suthep

Vyčnívající a zářící jako hvězda nad městem z úpatí hory Doi Suthep je překrásný chrám Wat Phra That Doi Suthep. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších duchovních míst v Thajsku a jeho legenda o založení se učí každému žákovi z Chiang Mai.

Chrám je krásným příkladem severní thajské architektury a impozantního ztělesnění kultury Lanna s historií téměř 700 let. K vystoupání k chrámu vede 306 schodů lemovanými nagy (mytickými hady) určené k získání buddhistické podstaty.

Klášter byl založen v roce 1383 za účelem uchování kosti z ramene Buddhy. Legenda praví, že kost se rozpadla na dva kusy u úpatí hory, přičemž jeden kus byl uchován ve Wat Suan Dok. Druhý fragment byl přivázaný na posvátného bílého slona, který putoval po džungli a došel až na vrchol hory, kde zemřel. Zde následně byl založený chrám. Sochy bílého slona, který nesl Buddhovu památku na své místo odpočinku můžeme spatřit na vrcholu chrámu.

Během buddhistických svátků tento chrám navštěvují velké davy místních lidí. Pokud zastihnete jasné počasí, naskytne se vám nádherný výhled na město Chiang Mai. Místní obyvatelé říkají, že jste nebyli skutečně v Chiang Mai, pokud jste nenavštívili překrásný chrám Doi Suthep.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi