Děkujeme!Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Chiang Mai

Obklopen krásnými horami a posvátnými chrámy kulturního významu je Chiang Mai nazývaná též jako růže severu. Město se nachází v zeleném údolí na břehu řeky Ping s majestátní horou Doi Suthep v pozadí.

Nově rozlehlé moderní město vyrostlo kolem starobylého města Chiang Mai, které se nachází za zbytky hradem obehnané vodním příkopem. Najdete zde nejvýznamnější památky a překrásné chrámy, které se mísí s jemnou moderní architekturou.

Chiang Mai bylo založené před více než sedmi stoletími jako hlavní město království Lanna a je domovem více než 300 chrámů. Díky své poloze na severu je teplota o něco chladnější a společně s příjemnou atmosférou se jedná o nejlepší výchozí bod pro objevování severního Thajska a načerpání sil pro další cestování.

Město se přizpůsobilo z velké části turistice a nabízí širokou škálu aktivit a možností. Pokud se ovšem vydáte za původní hradby města, můžete objevit původní thajskou atmosféru, která se v průběhu časů příliš nezměnila.

Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, ocitnete se brzy v zelené krajině obklopené deštnými pralesy, vodopády a klidnými vesničkami - stejně jako řadou místních trhů a sloních rezervací.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Chiang Mai

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Chiang Mai

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo