Děkujeme!Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Wat Pha Lat (Stezka mnichů)

Schovaný v lese a obklopený zelení daleko od chaosu městských ulic Chiang Mai leží Wat Pha Lat, překrásný chrámové místo, které slouží především jako klidné místo pro mnichy a jejich meditaci. Nenajdete zde davy lidí či obchody, pouze malou kavárničku, která zrovna nemusí mít otevřeno. Díky starým kamenným stavbám, protékajícím vodopádem a spoustě úchvatných míst k meditaci je jasné, proč lidé považují Wat Pha Lat za skrytý klenot v Chiang Mai. Překrásný výhled na město Chiang Mai už pouze dovršuje celkový úchvatný dojem.

Wat Phra Lat byl původně využíván jako místo k odpočinku a zastávka k poutní cestě k uctívanému chrámu Doi Suthep. Následně místo začalo sloužit i jako meditační centrum a k pobytu mnichů.

K chrámu se můžete dostat pomocí taxíku nebo si udělat dech beroucí procházku na 30 minut po původní poutní stezce označenou oranžovými tkaninami kolem stromů. Stezka začíná v bodu Wat Pha Lat Hike (Monk's trail), který si zadáte do Google maps. Cesta nahoru je naprosto okouzlující, kdy vás doslova uchvátí typická thajská džungle.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi