Mandalaj

Mandalaj je považováno za srdce Myanmaru a významné centrum místní kultury a dědictví. Král Mindon založil město v roce 1857 na úpatí Mandalajského kopce a stalo se na 28 let hlavním královským městem. Toto malebné město dnes leží na břehu řeky Irrawaddy a nabízí návštěvníkům nekonečné množství fascinujících zážitků a historických památek. 

Uprostřed města dominuje královský palác, který kdysi sloužil jako sídlo místních monarchů. Tento impozantní komplex, postavený z teakového dřeva, je ohraničen zdí a jeho nádvoří zdobí nádherné zahrady a pagody.

Další jedinečnou atrakcí je U Bein Bridge, což je nejdelší dřevěný most na světě. Tento malebný most, postavený z teakových klád, se táhne přes jezero Taungthaman a poskytuje dokonalé místo pro západy slunce. Pro milovníky výhledů a romantických západů slunce je tu také Mandalaj Hill, odkud si můžete užívat dechberoucí panoramata města.

Avšak kouzlo Mandalaje není jen v jeho památkách, ale i v jeho atmosféře. Město je domovem tradičních řemeslných dílen, kde můžete obdivovat zručnost místních umělců, kteří vyrábějí koberce, hedvábné látky a dřevěné sochy. Procházka po místních trzích a ulicích vás vtáhne do živého a pestrého městského života, kde se mísí tradiční a moderní prvky. Ve městě se setkává minulost s přítomností a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné dobrodružství.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Mandalaj

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Mandalaj

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce