Mingun

Malebné městě Mingun leží na pravém břehu řeky Irrawaddy a oplývá bohatou historií a fascinujícími památkami. Dnešní město je harmonickou kombinací minulosti a současnosti. Město si uchovává bohatou historii a tradice, ale zároveň nabízí moderní pohodlí a vstřícnost místních obyvatel.

Historie Mingunu sahá až do 18. století, kdy bylo toto město založeno králem Bodawpayou. V jeho éře bylo plánováno postavit největší pagodu na světě, Mingun Pahtodawgyi, avšak kvůli králově smrti byla stavba nedokončena. I přesto jsou pozůstatky této monumentální stavby ohromující a stále lákají návštěvníky svým majestátním rozměrem.

Nedaleko najdete i největší zvon na světě, Mingun Bell, který váží přes 90 tun a jeho zvonění je údajně slyšet až na vzdálenost 25 km. Další významnou atrakcí je krásná bílá pagoda Hsinbyume, která svou unikátní architekturou připomíná horský pahorek. Tento působivý chrám nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je skvělým místem pro prozkoumání místní kultury a dědictví.

Pro návštěvu tohoto fascinujícího místa je možné zvolit výlet lodí z města Mandalaj, což je krásný způsob, jak si užít malebné scenérie během cesty. Výlet nabízí jedinečný pohled na říční břehy, kde se vine zelený porost a tradiční vesnice.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce