Hoi An

Historická a romantická Hoi An je nádherné městečko s půvabnou a bezstarostnou atmosférou. Jemně zbarvené koloniální domy a malebné uličky si získávají každoročně srdce mnoho turistů a předních průvodců. Hoi An bylo v roce 1999 zapsané pod UNESCO a od té doby se stalo nedílnou zastávkou při návštěvě země.

Tvář starého města si zachovalo svůj neuvěřitelný odkaz a kouzlo skrz společné úsilí: jako jediné místo ve Vietnamu omezuje používání motocyklů v centru a nutí místní podniky, aby věšely lucerny na své domy. Za soumraku uvidíte stovky světel odrážející se z uliček a na vodách řeky Thu Bon.

Starobylé centrum je splynutí čínských, japonských, vietnamských a evropských vlivů sahající až do šestnáctého století. Ve svém rozkvětu řeka Thu Bon sloužila jako místo, kde se setkávali obchodních lodě z celého světa.

Nejfotografovanější památkou města je bezpochyby krásný japonský krytý most, ačkoliv nejvýznamnější památky pocházejí z čínského vlivu. Budovy a rýžová pole se však postupem času začali nahrazovat příjemnými bary, hotely, cestovními kancelářemi a populárními levnými krejčovskými obchody, které vám vytvoří během chvíli oblečení na míru.

Vydejte se ovšem o něco dál a zjistíte, že se místní život zas tolik nezměnil. Krásné pláže, klidné okolí a úchvatná krajina je lehce dostupná kolem, motorkou, nebo výletní lodí po řece Thu Bon. Pokud milujete jídlo, tak zaručeně ochutnejte Banh Mi, které patří mezi nejlepší ve Vietnamu. 

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Hoi An

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Vietnam

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce