Tipy na oblíbené Chorvatské ostrovy

Chorvatsko, země s více než tisícem překrásných ostrovů, nabízí svým návštěvníkům snad všechny možnosti využití volného času: od plachtění a provozování celé řady vodních sportů, přes opalování a užívání si horkého slunce, až po poznávání místní kultury a kulinářského umění.

Město Komiza na Vis ostrově

Město Komiza na Vis ostrově - photo by: Mario Fajt (Flickr), CC BY 2.0

Chorvatsko je rájem na zemi a turisté si oblíbili především některé jeho ostrovy.

Vis

Díky svým nádherným a odlehlým zátokám je Ostrov Vis ideálním a romantickým úkrytem nejen pro páry.  Místo oblíbené jachtaři se pyšní možností prohlédnout si místní vinice, farmy s palmami, borovicemi či olivovníky. Ostrov skrývá také obrovské vojenské a válečné dědictví. Nesmíte si nechat ujít ochutnávku domácích vín a dalmatských pokrmů z nepřeberného množství druhů darů moře, jež se vaří ve zdejších tavernách. 

Ostrov Vis

Ostrov Vis - photo by: Mario Fajt (Flickr), CC BY 2.0

Hvar

Moderním, a mladými lidmi velice vyhledávaným, resortem je ostrov Hvar. Ostrov předvádí svým návštěvníkům dvě odlišné tváře, skrývá tajemství a historii z dob benátské éry a zachovává až do dnešní doby starodávnost měst a původních městských opevnění. Na druhou stranu zde naleznete drahé a moderní hotely a nejlepší koktejlové bary. Jestliže už máte dost prolézání butiků a barů, určitě zkuste cyklistiku po ostrově, plachtění, kajaky, nebo pěší turistiku po zdejších vinicích a levandulových polích.

Město Hvar na ostrově Hvar

Město Hvar na ostrově Hvar - photo by: Mario Fajt (Flickr), CC BY 2.0

Brač

Místo zvané Zlatni Rat je na ostrově Brač pravděpodobně fotografy nejvíce oblíbenou pláží v celém Chorvatsku. Dovolená na tomto ostrově bude pro vás opravdu rozmanitou záležitostí. Ostrov skrývá vysoké krasové hory a rozlehlé skalnaté oblasti, strmé stráně a naopak také překrásné a níže položené písečně pláže. Však to, co láká tisíce turistů každý rok, jsou právě pláže a především vodní sporty jako windsurfing převážně v oblasti pláže Zlatni Rat, dále potápění, kajaking, parasailing, vodní lyžování či wakeboarding. Pro ty méně náročné, jsou zde klasické půjčovny šlapadel.

Zlatni Rat

Zlatni Rat - photo by: Sebastian Bergmann (Flickr), CC BY-SA 2.0

Korčula

Další Chorvatský ostrov, Korčula, je velkolepý především pro svou kulturu a přirozenou a uměleckou krásu. Staří Řekové kdysi nazývali ostrov „Korcula Korkyra Melania“ neboli „Černá Korčula“, díky jeho hustým dubovým a borovým lesům.  Starověké město Korčula je plné úzkých kamenných uliček a mnohé z nich vás dovedou přímo k moři. Z Korčuli se dostanete trajektem do známého Dubrovníku.

Korčula - Chorvatsko

Korčula - Chorvatsko - photo by: F H Mira (Flickr), CC BY-SA 2.0

Pag

Pag je velice populární pro vynikající ovčí sýr a jehněčí maso. Oblíbený je ostrov také pro své klidné skalnaté zátoky na severní straně. Pokud jste spíše typ, který se rád baví, město Novalja vám nabízí celou řadu klubů a barů, kde párty končí až k ránu. Navštivte také rodinné sýrárny a ochutnejte zdejší vína, určitě nebudete litovat.

Město Pag v noci na ostrově Pag

Město Pag v noci na ostrově Pag - photo by: Mario Fajt (Flickr), CC BY 2.0

Mljet

Mljet patří k těm nejkrásnějším a nejsvůdnějším ostrovům jaderského moře. Většina ostrova je pokryta lesy, zbytek jsou políčka, vinice a malé vesnice. Na ostrově naleznete též smaragdově zelená jezera a zátoky, benediktinský klášter a ovšem co jiného než nekonečné písečné pláže.

Ostrov Mljet

Ostrov Mljet - photo by: Jose Miguel (Flickr), CC BY 2.0

Zdroj: www.wexas.com

0 Vložit komentář