Turkestán

Historicky významné město na křižovatce několika středoasijských karavanních cest. V raném středověku bylo opevněno, ve 12. století tu žil významný středoasijský básník a mystik Hodža Ahmed Jasavi. Ve 14. století vybudoval významný turkický vojevůdce Tamerlan Jasavimu monumentální mauzoleum a několik dalších svatyní. 

Dnes je Turkestán, nebo kazašsky Turkistán, nejvýznamnějším muslimským poutním místem ve Střední Asii a pouť sem má pro muslimy stejný význam jako hadždž do Mekky. 

Město je otevřené i nemuslimům. Turisté tu mohou v rámci jednoho vstupného navštívit Jasaviho mauzoleum, několik menších mauzoleí a městských bran, posvátný pramen, středověké hradby a několik muzeí.  To vše je v novém elegantním parku a tak i procházka zde je příjemným zážitkem.  Na návštěvu města stačí jeden den, na mauzolea a archeologická naleziště v okolí si vyhraďte další 1 - 2 dny. 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Turkestán

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo