Zdraví a bezpečí ve Španělsku

Zdravotní rizika a očkování

Pro vstup do Španělska není nutností žádné speciální očkování.

Voda je běžně chlorovaná a zdravotně nezávadná, ale doporučujeme pít spíše balenou vodu. V létě buďte ostražití při požívání pokrmů s majonézou, u kterých je zvýšené riziko nákazy salmonelou.

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Španělsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě lékařského ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Španělska sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Bezpečnost ve Španělsku

Španělsko je poměrně bezpečnou zemí, přesto doporučujeme zvýšenou opatrnost v turistických centrech a velkých městech, kde řádí falešná policie a kapesní zloději. Také na silnicích a dálnicích dochází k okrádání turistů, proto nikdy nenechávejte odemčené auto.

Bojíte-li se teroristické organizace ETA, snad vás uklidní informace o definitivním příměří, které oznámili roku 2011. Tímto se hrozba teroristických útoků islámských radikálů výrazně snížila, pokud by ovšem přeci jen ke konfliktům došlo, dodržujte pokyny místní policie. V celé zemi platí pro tísňové volání číslo 112. 

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna