Měna a ceny ve Španělsku

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Oficiální měnou Španělska je euro.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Většina hotelů, restaurací, velkých obchodů a autopůjčoven akceptují platbu kreditními kartami Visa a MasterCard. Někdy může být při platbě vyžadován cestovní pas.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny ve Španělsku

Restaurace jsou poněkud dražší než u nás. Výhodné jsou denní menu o dvou chodech s nápojem a zákuskem v ceně kolem 10€. Ceny běžných potravin v obchodě jsou srovnatelné s cenami v ČR.

Vstupy a slevy

Ceny vstupů do historických budov a muzeí se pohybují v cenách do 10€, časté je snížené vstupné pro důchodce, děti a studenty (nezapomeňte si s sebou tedy průkaz studenta!).

Ubytování ve Španělsku

Za ubytování v penzionech zaplatíte od 18€ za dvoulůžko. Chcete-li větší luxus, v zemi najdete mnoho hotelů, nabízejících bohaté služby. Oblíbené je také ubytování v paradorech, vybudovaných v historických budovách, hradech a klášterech. Zde se ceny pohybují od 50€ za noc. Za dopis či pohlednici do evropských zemí zaplatíte O,75€.

Výše spropitného

V restauracích je běžné dávat spropitné 5-10 %, ovšem ne stylem zaokrouhlování částky jako u nás. Spropitné nechávejte na tácku, na kterém vám číšník donesl drobné zpět.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna