Přidat nové místo Barcelona
Cestovní průvodci

Parc de la Ciutadella je nejoblíbenější a nejzelenější oázou v centru rušné Barcelony. Park nabízí místo pro relaxaci, procházku či piknik, který si můžete zpříjemnit klidnou projížďkou po jezeře.

Jak již z názvu Parc de la Ciutadella lze vyčíst, parku předcházela citadela, kterou po úspěšné válce v roce 1714 nechal vybudovat Filip V, aby měl kontrolu nad Barcelonou. Pevnost symbolizovala útlak a násilí, ke kterému zde docházelo, a během revoluce v roce 1869 byla zbořena.

Při příležitosti Světové výstavy v roce 1888 byl postavený velký vítězný oblouk nacházející se při vstupu do parku a lidé vyzývali nejlepší architekty ve městě, aby postavili park, který můžeme vidět dnes na vlastní oči.

V parku se nachází několik zajímavostí: zoologická zahrada, katalánský parlament nebo muzeum moderního umění. Z pevnosti se dochoval guvernérský palác, kaple a zbrojnice, která slouží právě jako katalánský parlament. 

Vyčnívající stavbou je kaskádový vodopád a fontána vytvořená stejně jako park Josepem Fontserè za pomoci nadšeného mladého Gaudího. Jedná se o kombinaci sochařství, kamene, zeleně a vody - vše perfektně poskládané a dodávající parku vznešenou krásu.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!