Cestování a doprava ve Španělsku

Letecky do Španělska

Nejjednodušší cestování do Španělska je letadlem. Letecké společnosti nabízejí časté přímé lety do Madridu a Barcelony v cenách od 5000 Kč. V turistické sezoně můžete zakoupit levné letenky na charterové lety.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Španělska

Autobusové spojení do země zajišťuje několikrát týdně společnost Eurolines. Jízdenky se pohybují v cenách od 3000 Kč. V letních měsících zajišťují autobusovou dopravu i některé cestovní agentury.

Cesta vlakem do Španělska

Pokud se rozhodnete do Španělska cestovat vlakem, počítejte s přestupem ve Švýcarsku, Německu nebo Francii. Přímé železniční spojení z ČR totiž neexistuje.

Cesta autem do Španělska

Před cestou autem se ujistěte, že je vaše vozidlo v dobrém technickém stavu, cesta je totiž dlouhá. Pokud nosíte brýle, jste povinni s sebou mít jedny náhradní.

Předpisy a pokuty

Dbejte na dodržování předpisů, pokuty za jejich nedodržení jsou vysoké (při překročení rychlosti 100-500€, při telefonování za jízdy, nezapnutých bezpečnostních pásech nebo neopatrné jízdě zaplatíte 200€).

Cestovní kanceláří do Španělska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Španělska.

Doprava ve Španělsku

Půjčení a cestování autem ve Španělsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Španělsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami ve Španělsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna