Jazyk a kultura v Tunisku

Kultura a tuniský způsob života

Oblíbenou večerní zábavou místních jsou kina a kavárny, jež se zde vyskytují skutečně v hojném množství. Zábava v kavárnách se většinou točí kolem pití kávy, kouření vodních dýmek a hraní karet. Pokud nechcete poznat zdejší způsob života a rádi zůstanete u klasické turistické zábavy, zajděte do místních restaurací, barů s živou hudbou či představením břišních tanečnic.

Pravidla oblékání

Přestože je Tunisko jednou z islámských zemí, je jedním z nejvíce liberálních zemí tohoto vyznání. Ženy si zde mohou samy vybrat, zda budou nosit přes hlavu šátek. I přesto je slušné mimo hlavní střediska nenosit příliš krátké oblečení. Při návštěvách náboženských památek platí jistá pravidla, zahalená kolena a ramena.

Tunisané se oblékají normálně jako většina evropanů. Velké oblibě se zde těší především oblečení čínské výroby.

Obchodování a nakupování

Tuniští obyvatelé jsou velice pohostinní lidé a skutečně dobří obchodníci. Za každou cenu se budou snažit vám něco prodat. V případě, že o nákup máte zájem, nebojte se smlouvat, protože buďte si jisti, že nabízená cena opravdu zdaleka přesahuje skutečnou hodnotu zboží. Koupit můžete stříbro, keramiku, kožené zboží či vodní dýmky. Zakoupením tuniského koberce nikdy nic nezkazíte, jejich kvalita je přísně kontrolována. Obchody jsou otevřené v týdnu asi od 8 hodin do 13 a později od 17 do 20 hodin, v sobotu pouze dopoledne.

TravelPortal.czCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna