Montmartre

3 recenze

Zhruba 130 metrů vysoký kopec Montmartre leží v 18tém arrondissement v Paříži. Na jeho vrcholu byla postavena bazilika Sacré Cœur. Montmartre je také místem umělců, převážně malířů, pracovali zde mimo jiné i Pablo Picasso či Vincent van Gogh. Je to opravdu kouzelné místo, ideální pro odpočinek či romantickou schůzku. Než vyšlapete všechny schody nahoru (celkem 222 schodů), na Montmartre, pravděpodobně se dost zapotíte. Využít proto můžete i místní lanovky, která vás pohodlně nahoru vyveze, či turistického vláčku. Nedaleko se nachází i známý kabaret Moulin Rouge.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 27.12.2017

Jelikož mám rád přírodní vyhlídky na město, tak Montmartre bylo pro mě hlavní prioritou. Trochu jsem měl strach z otravných lidí z předchozích recenzí, ale nic takového jsem nezažil. Možná i měsícem prosinec, kdy místo není až tak turistické a je venku zima.

Vystoupili jsme na zastávce Abbesses, kde jsme viděli zeď Miluji tě a odtud vede krásná cesta až na kopec. Zmiňované schody pak můžete sejít dolů. Vyhlídka i s náměstím byly opravdu krásné.

Recenzováno: 11.04.2017

Schody na Montmartre zase nejsou tak drsné, jak se zdají být. Dle mého názoru je Letná v Praze drsnější. Výhled na Paříž z vrchu však stojí za to. Dvě hvězdy dolů dávám za extrémně vtíravé prodejce (černoši), kteří se mi na ruku snažili namotat nějakej náramek. A i přes opakovaný nezájem mě nechtěli pustit.

Recenzováno: 27.09.2016

Pro mě ne příliš dobrá zkušenost. Výstup na baziliku Sacré Cœur je krásný, stejně jako výhled ze samotného vrcholu. Bazilika je úžasně nasvícené a celkově vytváří romantickou atmosféru. Celkový dojem ale kazí prodejci suvenýrů (většinou drobných Eiffelovek), kteří se neomaleně vtírají do vaší přízně a pořád dokola nabízí i přesto, že nechcete. V mém případě to došlo až tak daleko, že se mě pět takovýchto prodejců snažilo násilím okrást. Za mě tedy víckrát ne. 

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi