Kostel St. John Kaneo

1 recenze

Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Ohrid
Cestovní průvodci

Jeden z nejkrásnějších kostelů v celé Makedonii, stojící přímo nad malými rybářskými osadami, na stoupajícím útesu z jezera Ohrid. Kostel je kombinací byzantských a arménských architektonických stylů. Byl postaven na konci 13. století na obdélníkové kamenné podezdívce. Jeho exteriér zdobí keramické ozdobné plastiky a kamenné sochy.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 08.06.2020

Ohrid jsme navštívili v létě 2019 a městečko se nám moc líbilo, i když pro courání v letních měsících je tu trochu vedro. Kostel stojí na úžasném místě, fotky s jezerem jsou nádherné, dlouho jsme tu seděli a pozorovali loďky i koupající se lidi dole v zátoce. V areálu kostela teče pitná (na vlastní nebezpečí) voda. Trochu nás zarazilo ne úplně malé vstupné, neboť (po nějakých těch letech a zemích, co máme procestováno) jsme toho názoru, že přístup do "svatostánků" by měl být všude na světě, každému, umožněn zdarma. 

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!