Cestování a doprava ve Švédsku

Letecky do Švédska

Nejrychlejší a nejpohodlnější doprava do Švédska je letecká. Do Stockholmu se tak dostanete za dvě hodiny letu (dejte si pozor na místní letiště! Stockholm má celkem tři, přičemž letiště Skavsta je vzdálené asi 80 kilometrů od hlavního města!) Kromě ČSA zajišťují lety například skandinávské společnosti Scandinavian Airlines nebo doporučovaná Norwegian.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Švédska

Další možností jsou autobusové linky, které jsou však vzhledem k velké vzdálenosti dost nepohodlné. Z Prahy do Stockholmu, Göteborgu, Malmö i Uppsaly se dostanete se společností Eurolines či Bohemianlines a zaplatíte okolo 2000 Kč za jednu cestu.

Cesta vlakem do Švédska

Poněkud pohodlnější je spojení železniční, konkrétně noční expres z Hamburku do Malmö. Cesta vás vyjde o něco málo dráž než předchozí možnost.

Cesta autem do Švédska

Poslední a nejflexibilnější způsob dopravy je vlastním automobilem. V tomto případě si nenechte ujít jízdu po mostě Öresund mezi Kodaní a Malmö. Pokud se rozhodnete jet jinudy, čeká vás plavba trajektem.

Silnice a pokuty

Švédské silnice jsou v dobrém stavu, což by mohlo být dobrou náplastí za téměř neexistující dálniční síť. Doporučujeme dodržování předpisů, pokuty jsou vysoké. Z překročení rychlosti zaplatíte od 1500 SEK, pojedete-li pod vlivem alkoholu, čekejte pokuty od 2000 SEK, za špatné parkování si připravte 200-1000 SEK a nezapnuté bezpečnostní pásy vás vyjdou na 1500 SEK.

Cestovní kanceláří do Švédska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Švédska.

Doprava ve Švédsku

Půjčení a cestování autem ve Švédsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Švédsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Švédsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna