Cestování a doprava v Švédsko

Nejrychlejší a nejpohodlnější doprava do Švédska je letecká. Do Stockholmu se tak dostanete za dvě hodiny letu (dejte si pozor na místní letiště! Stockholm má celkem tři, přičemž letiště Skavsta je vzdálené asi 80 kilometrů od hlavního města!) Kromě ČSA zajišťují lety například skandinávské společnosti Scandinavian Airlines (https://www.flysas.com/) nebo doporučovaná Norwegian (https://www.norwegian.com/). 

Další možností jsou autobusové linky, které jsou však vzhledem k velké vzdálenosti dost nepohodlné. Z Prahy do Stockholmu, Göteborgu, Malmö i Uppsaly se dostanete se společností Eurolines (https://www.elines.cz/) či Bohemianlines (https://www.bohemianlines.cz/) a zaplatíte okolo 2000 Kč za jednu cestu.

Poněkud pohodlnější je spojení železniční, konkrétně noční expres z Hamburku do Malmö. Cesta vás vyjde o něco málo dráž než předchozí možnost.

Poslední a nejflexibilnější způsob dopravy je vlastním automobilem. V tomto případě si nenechte ujít jízdu po mostě Öresund mezi Kodaní a Malmö. Pokud se rozhodnete jet jinudy, čeká vás plavba trajektem. Švédské silnice jsou v dobrém stavu, což by mohlo být dobrou náplastí za téměř neexistující dálniční síť. Doporučujeme dodržování předpisů, pokuty jsou vysoké. Z překročení rychlosti zaplatíte od 1500 SEK, pojedete-li pod vlivem alkoholu, čekejte pokuty od 2000 SEK, za špatné parkování si připravte 200-1000 SEK a nezapnuté bezpečnostní pásy vás vyjdou na 1500 SEK.

 

Tvé jménoCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna