Zdraví a bezpečí ve Švédsku

Bezpečnost ve Švédsku

Švédsko je zemí s téměř nulovou kriminalitou, přesto doporučujeme ostražitost především v turistických centrech. V poslední době také dochází k loupežím na dálničních odpočívadlech. Nikdy tedy neopouštějte odemčené auto.

Zdravotní rizika a očkování

Pro vstup do země není třeba žádného speciálního očkování, doporučeno je však očkování proti klíšťové encefalitidě. Nezapomeňte si také přibalit repelent, který vás ochrání před komáry.

Cestovní pojištění

Švédsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Švédska sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna