North Rim

Vzdálenější a osamělejší místo Grand Canyonu, než je jeho jižní okraj, představuje právě jeho protější strana, zvaná North Rim. Místo, kde nenajdete tak ohromné davy turistů, nákupní a návštěvnická centra, ale pouze pár kempů či motelů, drobných obchůdků a především nádherné výhledy.

Užijete si kilometry pěších tras lemovaných západem slunce zbarvenými skalami a vychutnáte si nádheru divoké přírody plné kvetoucích květin, borovic a osik. Právě na takových místech není nic lepšího, než se prostě na chvíli zastavit, nadechnout a vdechovat tu magickou atmosféru, kterou Grand Canyon vyzařuje.

North Rim je skutečně vzdálenější a hůře přístupný okraj Grand Canyonu, než-li jeho protějšek South Rim, který je hojně vyhledáván turisty. Toto místo je navíc výše položeno než jižní strana a odráží se to i v teplotě, která může být i o 5-6 stupňů Celsia nižší. North Rim se nachází ve výšce až 2 440 m.n.m. I právě z tohoto důvodu je North Rim stranou kaňonu, kde od poloviny října až do poloviny května jsou služby turistům a ubytování uzavřena.  

Ze severu k North Rim se dostanete vstupem jižně od Jacob Lake po highway 67.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce