North Rim

Vzdálenější a osamělejší místo Grand Canyonu, než je jeho jižní okraj, představuje právě jeho protější strana, zvaná North Rim. Místo, kde nenajdete tak ohromné davy turistů, nákupní a návštěvnická centra, ale pouze pár kempů či motelů, drobných obchůdků a především nádherné výhledy.

Užijete si kilometry pěších tras lemovaných západem slunce zbarvenými skalami a vychutnáte si nádheru divoké přírody plné kvetoucích květin, borovic a osik. Právě na takových místech není nic lepšího, než se prostě na chvíli zastavit, nadechnout a vdechovat tu magickou atmosféru, kterou Grand Canyon vyzařuje.

North Rim je skutečně vzdálenější a hůře přístupný okraj Grand Canyonu, než-li jeho protějšek South Rim, který je hojně vyhledáván turisty. Toto místo je navíc výše položeno než jižní strana a odráží se to i v teplotě, která může být i o 5-6 stupňů Celsia nižší. North Rim se nachází ve výšce až 2 440 m.n.m. I právě z tohoto důvodu je North Rim stranou kaňonu, kde od poloviny října až do poloviny května jsou služby turistům a ubytování uzavřena.  

Ze severu k North Rim se dostanete vstupem jižně od Jacob Lake po highway 67.

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna