Sao Paulo

 Největší město jižní polokoule dokáže představit Brazílii a její obyvatelstvo se vším všudy. Přesto, že město nepřekypuje pamětihodnostmi, stojí zato si projít několik kilometrů pěších zón v centru města.  Během procházky dokonale poznáte mentalitu Brazilců, kulturní specifika života v Brazílii i typickou brazilskou architekturu - kostely a mrakodrapy.

Sao Paulo je městem mrakodrapů a stačí vyjet na jednu z několika vyhlídek ve městě, abyste si o architektuře města udělali představu. Panorama města je v tomto ohledu jedinečné. Dále je město "hlavním městem sprejerů," zkuste při procházce centrem najít budovu, která by tímto druhem umění nebyla "vylepšena." Tato umělecká díla jsou i v takových výškách, které jsou běžným sprejerům nedostupné. 

Možnost odpočinku či kulturního a sportovního vyžití nabízí park Ibirapuera, kde je několik muzeí, kulturních a sportovních zařízení.

Zda je město pěkné, či nikoliv, zda stojí za návštěvu, či nikoliv, je věcí názoru. Je perfektním pro seznámení se s Brazílii ihned po příletu do země, přesto, že v tom to směru může připravit šok. Poté, co uvidíte i jiná brazilská města, můžete na Sao Paulo názor změnit.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Sao Paulo

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo