Přidat nové místo Mendoza provincie
Cestovní průvodci

Dalším z charakteristických rysů krajiny kolem Mendozy je to, že jde o zemědělsky úrodnou oblast, velmi vhodnou pro pěstování např. ovoce, oliv, ale hlavně vína. Vinařství zde začali zakládat hlavně francouzští přistěhovalci na začátku 19. století díky zdejšímu teplému, ale suchému klimatu. Proto také spousta z nich má francouzské názvy, jedno z nejslavnějších se nazývá Chandon.

Dnes už narazíte na vinice doslova na každém kroku. V celé provincii se vyprodukuje nejvíce vína ze všech regionů Jižní Ameriky a zdejších téměř 1200 vinařství produkuje víno špičkové kvality srovnatelné s víny z Itálie, Španělska či Francie. Klima je vhodné hlavně pro pěstování vín červených, a to těch těžkých, silných, jako například odrůda Malbec, ideálních k typickému hovězímu steaku, nazývanému asado.

Nelze si ale pod pojmem „vinařství“ v Argentině představit malovaný sklípek s vinařem vlastnícím pár hektarů vinic. Jde o ohromné haly obklopené nekonečnými vinohrady táhnoucími se až k horizontu. Je proto dobré, aby člověk nezabloudil, jet na zájezd po vinařstvích s některou z turistických kanceláří, sídlících ve městě.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!