Šweitigoumská pagoda

Šweitigoumská pagoda (Zlatá pagoda) v Rangúnu je jedním z nejvýznamnějších a nejúchvatnějších buddhistických chrámů v Myanmaru. Tato majestátní stavba vzbuzuje úžas a úctu u každého, kdo se k ní přiblíží. Zlatým leskem pokrytá pagoda vyčnívá nad městem a její věže se třpytí jako sluneční paprsky.

Historie Šweitigoumské pagody sahá až do 6. století, což jí dodává neuvěřitelnou hloubku a duchovní hodnotu. Věří se, že uchovává svatý posvátný zub Buddhy, což ji činí nejen architektonickým skvostem, ale také významným poutním místem. Každý rok sem přicházejí tisíce věřících a poutníků, aby se uctili tuto důležitou buddhistickou relikvii.

Samotný průchod k pagodě je úchvatným zážitkem. Po 306 schodech, lemovaných sochami nagů, hadů s více hlavami, se dostanete k samotnému chrámu. Zde se otevře před vámi pohled na ohromující zlatou strukturu s množstvím malých chrámků, soch a posvátných objektů. Návštěvníci mohou prozkoumat různé pavilony, meditovat ve stínu stromů a obdivovat umělecká díla zobrazující scény z buddhistických legend.

Šweitigoumská pagoda vás vtáhne do dávných časů a nabídne vám nezapomenutelnou duchovní a estetický zážitek. Pří návštěvě se doporučuje nosit zahalené ramena a kolena, a to jak pro muže, tak pro ženy, aby projevili respekt vůči náboženskému místu. Při vstupu do pagody je rovněž vyžadováno se vyzout.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi