Císařská vila

2 recenze

Kaiservilla v půvabném Bad Ischl sloužila jako letní sídlo císaře Františka Josefa a jeho krásou proslulé ženy Alžběty Bavorské, která na léčivou sílu zdejších pramenů nedala dopustit. Překrásný palác v novoklasicistním stylu obklopují rozsáhlé zahrady, které se pyšní také velkou kašnou z bílého mramoru. Právě v této budově probíhaly každoroční oslavy císařských narozenin, právě zde však bylo také podepsáno osudné vyhlášení války Srbsku v roce 1914.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 11.02.2023

Byla jsem tady a moc se nám líbilo ... je jasné, že celá vila není přístupná a ani komnaty císařovny. Chápu, že rodina někde má stále své zázemí a nedivím se jim. Ale je to milá prohlídka, stejně jako posezení u kávy v místní kavárně. Kolem nádherná příroda a park... Určitě doporučuji k návštěvě

Recenzováno: 07.01.2017

Návštěva vily byla pro mě určitým zklamáním. V Čechách máme mnohem hezčí zámky, takže pokud nemusíte vidět na vlastní oči pohovku proleženou od samotného císaře Františka Josefa, návštěvu si můžete klidně odpustit.

Kolem se nachází krásné zahrady, ve kterých je radost se procházet a z různých úhlů se vám naskytne pohled na zvenku pěknou Kaiservillu.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi