Národní park Abisko

Majestátní hory obklopující malebné údolí s téměř nekonečným jezerem Torneträsk tvoří dokonalou souhru s Národním parkem Abisko nacházejícím se jihozápadním směrem od jezera. Národní Park Abisko leží na severu Laponska, v regionu tradičně obývaném Sámi, a spadá do oblasti Laponského dědictví UNESCO.

Po tisíce let byla tato oblast domovem Sámů, kteří následovali svá stáda divokých sobů do přilehlých lesů a hor. Dnes v místě potkáte leda místní obyvatele z nedalekých vesniček či nadšené cestovatele. Pokud vás ale přeci jen zajímá, jak Sámové žili či jaké jsou jejich zvyky, můžete navštívit některou ze Sámi vesniček, nacházející se přímo v oblasti Národního parku nebo v nedaleké oblasti města Kiruny.

Abeskoeatnu, kaňon vytvořený řekou Abiskojåkka, je jednou z hlavních atrakcí parku a jedním z důvodů, proč se Abisko stalo národním parkem. Na jaře a v létě jsou stěny kaňonu obsypány květy a hojnou vegetací. Své kouzlo má i v zimních měsících, kdy se v místech vodopádů voda z řeky promění v křišťálové závěsy a nabízí své azurové stěny k netradičnímu zážitku ze zimního slaňování. V parku jsou velmi dobře značeny pěší stezky a místa, která stojí za bližší prozkoumání.  

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi