Djerba Explore Park


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Djerba
Cestovní průvodci

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

Hledáte-li zábavu při své dovolené na ostrově Djerba, určitě navštivte oblíbený Explore Park. Světově proslulé muzeum Lalla Hadria, stejně jako krokodýlí farma se čtyřmi stovkami „mazlíčků“ a také skanzen řemesel Djerba Heritage, jsou součástí rozlehlého Djerba Explore Parku, který se nachází ve východní části ostrova, a to poblíž majáku Taguermess.

Je zde vystaveno více než 1.000 exponátů zachycujících vývoj islámského umění. Expozice je rozdělena do dvou hlavních částí – první přibližuje světovou islámskou kulturu, druhá zajímavé exponáty z Tuniska. Sbírek tu v současnosti najdete celkem třináct. Velmi atraktivní je například ta, jež je věnována tradiční výrobě tuniských šperků. Je však dost možné, že zrovna vás více zaujme sbírka kaligrafického umění.

Do Djerba Explore Parku, respektive do jeho vesničky s obchůdky, restauracemi a kavárnami, je vstup zdarma. Návštěva farmy, muzea a Heritage je však podmíněna koupí jednodenní permanentky.  

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!