Okruh po Jónských ostrovech

1 recenze

Z městečka Parga je snadné navštívit všechny Jónské ostrovy, určitě ale stojí za zkoušku jednodenní okruh po jižněji položených jónských ostrovech.

Nejprve z Pargy vyjedete brzy ráno autobusem na Lefkádu a odtud pak velkým parníkem vyrazíte na okruh : Lefkáda-Meganissi-Ithaka-Kefalonia-Skorpios. Na některém ostrově či na lodi se naobědváte, u jiného se vykoupete – např. na slavné pláži Porto Katsiki nebo Egremi na Lefkádě, další si jen prohlédnete, jelikož je soukromý (Skorpios), na Ithace zastavíte na odpolední kávu a na Meganissi nakouknete do modrých jeskyní a večer se vrátíte autobusem unaveni, ale plni zážitků a o 100 fotek bohatší zpátky do Pargy.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 20.07.2021

Výlet byl skutečně úžasný. Pokaždé při dovolené ( tedy 2x) jsem si nenechal tento výlet ujít. Ráno v 7 hodin se vyráží z Pargy a po 9-té odpouvá loď z Lefkady na celodenní výlet. První zastávka byla na pláži na Lefkadě s úžasnou azurovou vodou, poté oběd v Kafalonii a procházka po městě, zastávka na Ithace, obeplutí Meganissi s nahlédnutím do jeskyněa Skorpiose s výkladem. Po tomto maratonu po ostrovech nazpět na Lefkadu do přístavu. Výlet s úžasným výhledem na malé ostrůvky a kamenité pobřeží. Slunce mi nevadí a miluji ho, ale tento výlet je opravdu dosti náročný ( nemyslím tím finančně) a je nutné se mazat opalovacími krémy a pít dostatek tekutin. Jak vítr fouká a jste na palubě, tak se snadno dehydratujete.

Poprvé výlet probíhal jak jsem popsal výše. Podruhé byly na "Lefkadských" plážích zastávky dvě ( jedna na opuštěné, kam připlouvají pouze výletní lodi, druhá klasicky pláž s přístupovým schodištěm, jako při prvním výletu) a další odlišností bylo to, že nebyla zastávka v Ithace v přístavu a rychlá prohlídka města, ale byla na opuštěné Ithacké pláži, kde byla "pouze" lidi z lodi a kam by se nedalo bez lodi dostat. ( loď pomalu přídí najede na pláž a spustí schůdky....poté si vychutnáte krásné ochlazení v azurových vlnách). Nevím co bylo hezčí, ale oba výlety byly skvělé, nezapomenutelné a úžasné a jsem moc rád, že to nebylo stejné jak přes kopírák.

Pokud se do Pargy dostanete a bude Vám nabídnut tento výlet, zauvažujte nad ním. Stojí opravdu za to :-)


Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi