Zdraví a bezpečí v Zdraví

Bezpečnost v Švýcarsku

Švýcaři jsou známí svým perfekcionismem, který je patrný i v otázkách bezpečnosti. Země s jednou z nejnižších kriminalit na světě se může pochlubit i minimálním výskytem kapsářů. Na svých toulkách se tak nemusíte nejistě ohlížet jako v jiných velkých městech.

Zdravotní rizika a péče

Také zdravotnictví je ve Švýcarsku na špičkové úrovni a, ačkoli se nemusíte bát žádných zákeřných chorob či otravy z jídla, pro každý případ je dobré se před odjezdem připojistit. Zdravotní péče bez uzavřené pojistky by vás přišla opravdu draho.

Nejběžnějším problémem v této zemi zůstává nevyzpytatelné vysokohorské slunce, pod jehož paprsky se snadno spálíte. V zimních měsících je na horách naopak aktuální riziko podchlazení.

Cestovní pojištění

Ve Švýcarsku můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Švýcarska sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna