Top aplikace na cestování

Plánování výletu nebo samotné cestování může být radostné a zároveň i lehce stresující. Nové místo, cizí jazyk a plno turistických cílů. V dnešní době ovšem stačí mít chytrý telefon, využívat několik doporučených aplikací a cestování se stane o dost jednodušší.   

Google Translate 

Jazyková bariéra se pomalu stává minulostí a velmi k tomu pomáhá právě Google s aplikací Google Translate. Aplikace dokáže přeložit přes sto různých jazyků, z toho víc jak polovinu jazyků si můžete stáhnout do mobilu, takže vám budou fungovat i bez připojení k internetu. Nově aplikace nabízí u víc jak třetiny jazyků možnost nasměřovat kameru na text a okamžitě vidíte text ve vámi zvoleném jazyku nebo můžete mluvit s cizím člověkem a aplikace vše překládá v reálném okamžiku. 

Ačkoliv pokročilé možnosti překladu ještě nejsou dokonalé, tak se jedná o aplikaci číslo jedna, ať se vydáte kamkoliv do světa. Oblíbená slovíčka si můžete ohvězdičkovat a mít je stále při ruce. 

Google Maps 

Mapy Google jsou jedny z nejlepších navigačních aplikací, které jsou navíc zcela zdarma. Kromě představy o místě vám mapy poskytnou poměrně spolehlivého pomocníka při cestování veřejnou dopravou a nabídnout zajímavá místa v okolí včetně restaurací. Při návštěvě města si můžete stáhnout konkrétní oblast do mobilu a využívat vše bez připojení k internetu. Google mapy se tak stanou vaší povinnou výbavou při cestování kamkoliv po světě.

Velmi dobrou alternativou ke Google Maps je i aplikace Maps.me. Je zcela zdarma, funguje bez internetu po celém světě a nabízí řadu užitečných míst. Aplikace je velmi detailní a nabízí navigaci i na méně vyznačených místech.

Uber 

Možná nepoužíváte Uber doma, ale při cestování se může jednat o velmi užitečnou aplikaci. Proti aplikaci bojují taxi služby po celém světě, které jí nemůžou konkurovat kvalitou a ani cenou, a proto se jedná i o nejoblíbenější dopravní službu na světě.

Uber je aktivní v přibližně 80 zemích a 633 městech. Stačí do aplikace zadat adresu a následně se vám zobrazí ceny na základě nároku na vozidlo. Poté můžete sledovat pohyb auta a vše platit pomocí aplikace či hotovosti. Místo toho, abyste měli strach, že kvůli jazykové bariéře a neznalosti města zaplatíte za taxi příliš moc, tak díky Uberu máte vše pod kontrolou a jistotu nejlepší ceny.

Bankovní aplikace 

Mějte své finance neustále pod kontrolou. Mobilní bankovnictví se posunulo velmi dopředu a mobilní aplikaci má již téměř každá česká banka.

Kontrola účtu, platby, výběry či jakékoliv finanční transakce máte ihned pod kontrolou. Bankomat vám nemusí vydat peníze, v obchodě budou chtít provést transakci ještě jednou, jelikož údajně došlo k chybě, a přitom vaše banka může vše účtovat jako provedenou platbu. Díky aplikaci můžete problém zjistit ihned a včas ho začít řešit.

Díky aplikaci si můžete změnit limity během pár sekund nebo si zablokovat kartu v případě její ztráty. Bankovní aplikace se hodí nejenom na cesty, ale využijete jí i v normálním životě.

Revolut

Revolut je unikátní britský projekt, který začal nabízet kompletní služby i v České Republice na začátku roku 2018. Stáhnete si aplikaci do mobilu, vytvoříte si účet, necháte si poslat platební kartu, nabijete si účet českou měnou a ihned můžete platit téměř všude po světě s nulovými poplatky za platby a využívat mezibankovní kurzy, které jsou nižší než mají standardní banky či dokonce směnárny.

Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. Pokud jste připojeni k internetu, tak v případě platby víte během sekundy, kolik jste zaplatili ve vaší měně a máte kompletní kontrolu na financemi. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit. Celkově se jedná o revoluční projekt, který si pomalu dobývá svět a nelze se tomu divit.

XE Currency 

S více než 55 miliony stažení je XE Currency nejlepší aplikací pro sledování aktuálního kurzu jakékoliv měny na trhu. Data se aktualizují každou minutou a ukládají se v režimu offline. Pokud ztratíte připojení k internetu, můžete aplikaci stále používat.

Duolingo  

Pokud se rádi učíte nové jazyky nebo máte rádi alespoň základy při cestování, tak se seznamte s Duolingo. Aplikace pomáhá s jazykovou výukou formou jednoduchého rozhraní a zábavným přístupem. Aktuálně se můžete učit pouze angličtinu. Pokud ovšem zvládáte angličtinu, tak se můžete učit jakýkoli jiný jazyk a procvičovat oba jazyky zároveň.  

Hlavní výhoda Duolinga je, že je kompletně zdarma, poskytuje výslovnost a stejně tak i testuje vaši výslovnost. Aplikace se hodí jak pro úplně začátečníky, tak i po pokročilé se zájmem o oprášení jazyku. 

PackPoint 

PackPoint je jednoduchá aplikace, která vám pomůže se sbalit na cesty. Stačí zadat místo pobytu, čas, plánované aktivity a aplikace vám sestaví seznam věcí na míru vzhledem k předpokládanému počasí a vybraným aktivitám. Seznam můžete upravovat do své podoby a následně kontrolovat, zda máte vše zabalené. 

Pokud si vystačíte s jednoduchým seznamem, tak doporučujeme náš článek: Seznam věcí na dovolenou. Díky jednoduché kontrole vám odpadne stres, zda jste něco nezapomněli na poslední chvíli. 

TripAdvisor 

TripAdvisor je úžasná aplikace, pokud jde o cestování. Najdete zde přes 500 milionů recenzí hotelů, restaurací a dalších míst a událostí. Uživatelé můžou hodnotit, přikládat fotky nebo videa a podílet se na celém projektu.

Plánujete cestu nebo chcete najít vhodné místo v blízkém okolí? TripAdvisor vám na základě vaší lokace doporučí oblíbená místa v přijatelné vzdálenosti. To vše můžete využít kdekoliv na světě. Podobným způsobem fungují další velmi oblíbené aplikace Yelp a Foursquare.

Google Trips 

Plánujete cestu a chcete mít vše pohromadě? Nikdo jiný to nedokáže tak efektivně jako Google, a proto vznikla aplikace Google Trips. Stačí zadát místo cesty nebo rezervovat letenky, auta a ubytování přes váš gmail účet a aplikace si vše sama propojí.

Jakmile je vše nastaveno, můžete procházet aplikaci, abyste se podívali na výlety, doporučená a oblíbená místa, dopravu a praktické informace za účelem vytvoření kompletního itineráře. Stejně jako TripAdviser, tak i Google nabízí miliony recenzí míst po celém světě včetně restaurací a barů.  Google Trips vám navíc umožní vše uložit offline, takže budete mít přístup k itineráři a důležitým informacím i bez připojení k internetu.

WiFi Map

Máte málo dat v mobilu a chcete se připojit na volně dostupnou WiFi? Aplikace WiFi map vám zobrazí místa poskytující bezplatné WiFi a jejich hesla na základě vaší aktuální polohy. 

Po připojení k veřejné WiFi buďte opatrní k čemu internet používáte. Aplikacím a stránkám s osobními údaji byste se měli vyhýbat, aby nedošlo k zneužití vašich dat. 

Pokud nemáte internet v mobilu, tak si můžete stáhnout mapy offline, což už umožňuje pouze placená verze. 

AccuWeather

Čím lepší a přesnější aplikace na počasí, tím snadněji se vám bude plánovat dovolená. Aplikací na počasí najdete desítky. Standartně máte jednu z nich už v telefonu.  Jedna z velmi oblíbených je AccuWeather. Aplikace nabízí předpovědi minutu po minutě s přesnou lokací a celkový obrázek si můžete udělat z radarového pohledu.

Bonus: Hotspot Shield Free Privacy & Security VPN Proxy 

Při cestách můžete zjistit, že určité země blokují vybrané weby. Jedním ze způsobů, jak je obejít, je využití VPN nebo privátních virtuálních sítě pro přístup k těmto blokovaným webům. Hotspot Shield je nejpoužívanější aplikací na trhu. Nevyžaduje přihlášení, má široké pokrytí a veškeré informace jsou zcela soukromé a anonymní. Aplikace je ovšem pouze měsíc zdarma ve zkušební verzi.

Užitečných aplikací existuje velké množství. Ať už na hledání letenek nebo na hledání ubytování. Jelikož se jedná o obsáhlejší témata, tak je pokrýváme samostatně pod jednotlivými odkazy. Na každou službu existují aplikace, kterou vyhledáte pod jejím názvem. Máte vlastní tip nebo znáte lepší aplikace? Podělte se o svůj názor s ostatními v komentářích.

1 Vložit komentář