Měna a ceny v Litvě

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Oficiální měnou je Euro, které Litva přijala v lednu 2015.

Platba kartou a bankomaty

Pokud u sebe nemáte hotovost, ve velkých městech je možné platit platební kartou, to ale doporučujeme pouze u důvěryhodných obchodníků. Cestovní šeky jsou přijímány pouze ve velkých hotelech, dále mohou být proplaceny ve většině bank, ty si ovšem za proplacení berou příplatek až 3%.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

EURO bankovky a mince

Náklady a ceny v Litvě

Ceny za potraviny a běžné služby jsou srovnatelné s cenami v ČR. Za oběd v restauraci zaplatíte v přepočtu zhruba 100 Kč. Ceny ubytování se pohybují od 200 Kč/noc v levných ubytovnách, až po 1000 Kč/noc v hotelu.

Slevy pro studenty

Pro děti a studenty je většinou nabízeno nižší vstupné, nezapomeňte si s sebou tedy vzít platný průkaz studenta! Slevy jsou nabízeny také pro seniory.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna