Cestování a doprava v Litvě

Letecky do Litvy

Nejrychlejší a nejpohodlnější spojení do Litvy je letecké.

Cena letenky

Z ČR do Vilniusu můžete letět se společnostmi ČSA či Airbaltic. Letadla nízkonákladové společnosti Ryanair míří také do Kaunasu. Zpáteční letenky seženete od 3500 Kč.

Dále se nabízí možnost využít častějších letů do lotyšské Rigy a následně jet do sousední Litvy autobusem.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autem do Litvy

Cesta automobilem z České republiky do Litvy vám zabere přibližně 15 hodin. Hlavní silnice mezi městy jsou v poměrně dobrém stavu, ve městech však nesmíte být překvapeni četnými výmoly. Dopravní předpisy se neliší od českých.

Cesta autobusem do Litvy

Pokud se rozhodnete jet autobusem, můžete si vybrat ze společností Eurolines, Tourbus či Ecolines. Ceny zpátečních jízdenek se pohybují okolo 4000 Kč. V rámci země je pak autobusová doprava spolehlivou a levnou možností cestování mezi jednotlivými městy. 

Cestovní kanceláří do Litvy

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Litvy.

Doprava v Litvě

Cestování autem v Litvě

Pokud chcete cestovat autem pouze po Litvě a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Litvě vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna