Novigrad

Toto městečko se rozkládá na bělostném vápencovém poloostrově a je rájem všech rybářů. Místy stále obehnáno zachovalými hradbami nabízí ke koupání průzračnou vodu omývající oblázkové či skalnaté pláže. V centru kamenných uliček se nachází románská katedrála a původní paláce. Novigrad kdysi býval rybářskou vesnicí, díky čemuž získal své charisma, jak dokládá vysoká oblíbenost u návštěvníků.

Symbolem dnešního města jsou pozůstatky dvou obranných věží, k nimž dříve náležely i hradby s cimbuřím. Novigrad láká turisty na v centru stojící benátské domy s gotickými okny, které mají původ až v 15. století, či hřbitovní kostel sv. Agáty, jehož historie sahá až do 10. a 11. století.

Návštěvník mající blízko k moři a námořnictví by rozhodně neměl opomenout navštívit Gallerion, kde se nachází sbírka rakousko-uherského námořnictva, která je jedinečná tím, že další podobnou najdete jen ve Vídni. K vidění jsou makety lodí, originální zbraně a různé dokumenty z té doby.

K odpočinku u moře, které získalo ocenění v podobě modré vlajky, lze zvolit přírodní oblázkové pláže a před sluncem se lze ukrýt v borovicových lesích u pobřeží.

Z kulturních akcí lze navštívit třeba třídenní slavnosti na počest patrona města, Pelagia. Pokud do Novigradu zavítáte v prázdninových měsících, koná se tu Novigradské kulturní léto, kde si můžete užít atmosféru kostela sv. Pelagia za doprovodu vážné hudby. Ale kulturní léto nenabízí jen vážnou hudbu, ale také i moderní hudební vystoupení.

káťateeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Novigrad

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce