Veli Lošinj

Druhé největší ostrovní město leží v malé úzké chráněné zátoce. Kolem přístavu se nachází vysoké domy. K vidění tu jsou i přepychové vily, které kdysi patřívaly zámožným kapitánům, majitelům lodí a bohaté vyšší třídě.

Nedaleko města leží malý rybářský přístav Rovenska, kde se nachází nádherné pláže, které vyloženě vybízejí k odpočinku a koupání. Ve městě se nabízí i výborné podmínky pro provozování různých vodních sportů. Ale ani cyklisté a pěší nepřijdou zkrátka, jelikož se mohou vydat po mnoha stezkách.

Zajímavostí z historie je skutečnost, že v roce 1866 tu Habsburk Karel Štěpán nechal postavit honosnou vilu a především dal založit park, kam navozil různé cizokrajné rostliny. Tato myšlenka nadchla námořní kapitány, kteří v dané činnosti pokračovali. Díky tomu všemu městečko vděčí za svůj půvab.

Nejstarší památkou města je románský kostel sv. Mikuláše.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce