Anchorage

Město, které tkví pod vysokými vrcholky aljašských hor rozhodně nepatří mezi klasické americké pulzující metropole. Anchorage je na jedné straně největším městem Aljašky, na straně druhé je stále součástí přírody, která jej ze všech stran obklopuje. V jeho ulicích najdete řadu restaurací, barů, kulturního vyžití, hotelů i obchodů, které vám pomohou načerpat sílu po týdnech strávených v divoké přírodě.

Obyvatelé Anchorage nejsou před vlivy přírody nikterak chráněni. I jim se může stát, že po cestě do práce narazí na medvěda nebo losa. Při projížďce městem vás může překvapit fakt, že zástavby jsou stále ponořeny v zeleni, která je pro město dominantní. Po mohutném zemětřesení v roce 1964 bylo město nově vybudováno, což mu dodává moderní vzhled. V samotném centru si můžete užít ty nejvybranější pochoutky v luxusních restauracích, ale i lokální podniky s tradiční, domácí kuchyní. Pro milovníky nákupů jsou zde přichystány obchodní domy s proskleným výhledem na panorama nedalekých zasněžených vrcholků i populární trhy s nabídkou domorodého umění a netradičních pochoutek.

zobrazit více

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna