Anchorage

Město, které tkví pod vysokými vrcholky aljašských hor rozhodně nepatří mezi klasické americké pulzující metropole. Anchorage je na jedné straně největším městem Aljašky, na straně druhé je stále součástí přírody, která jej ze všech stran obklopuje. V jeho ulicích najdete řadu restaurací, barů, kulturního vyžití, hotelů i obchodů, které vám pomohou načerpat sílu po týdnech strávených v divoké přírodě.

Obyvatelé Anchorage nejsou před vlivy přírody nikterak chráněni. I jim se může stát, že po cestě do práce narazí na medvěda nebo losa. Při projížďce městem vás může překvapit fakt, že zástavby jsou stále ponořeny v zeleni, která je pro město dominantní. Po mohutném zemětřesení v roce 1964 bylo město nově vybudováno, což mu dodává moderní vzhled. V samotném centru si můžete užít ty nejvybranější pochoutky v luxusních restauracích, ale i lokální podniky s tradiční, domácí kuchyní. Pro milovníky nákupů jsou zde přichystány obchodní domy s proskleným výhledem na panorama nedalekých zasněžených vrcholků i populární trhy s nabídkou domorodého umění a netradičních pochoutek.

AnetaHaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Anchorage

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce