Denali National Park

Území původně patřilo indiánům, kteří zde žili v souladu s přírodou. Když však započla zlatá horečka, začali lovci celou okolní oblast zásobovat masem právě z těchto končin.

Tak tomu bylo až do chvíle, kdy se milovník přírody Charles Sheldon, znechucený celým procesem, osobně zasloužil o vznik národního parku, který čítá na 24 000 km². Při dlouhých toulkách zde můžete potkat medvědy i ohromující losy, pozorovat stáda sobů, nebo vzdáleně vyhlížet vlčí smečku. Ochutnávku divočiny můžete pojmout také organizovaně, a to buď několikahodinovou vyjížďkou autobusem, pěšky s průvodcem, nebo vyhlídkovým letem, při kterém můžete za dobrého počasí obdivovat samotný majestát parku, nejvyšší horu USA, Denali (6 194 m). Potřebné informace poskytne Denali National Park Visitor Center. Nadšené turisty dopravuje do kempů, umístěných přímo v srdci parku, kyvadlová doprava.

zobrazit více

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna