Denali National Park

Území původně patřilo indiánům, kteří zde žili v souladu s přírodou. Když však započla zlatá horečka, začali lovci celou okolní oblast zásobovat masem právě z těchto končin.

Tak tomu bylo až do chvíle, kdy se milovník přírody Charles Sheldon, znechucený celým procesem, osobně zasloužil o vznik národního parku, který čítá na 24 000 km². Při dlouhých toulkách zde můžete potkat medvědy i ohromující losy, pozorovat stáda sobů, nebo vzdáleně vyhlížet vlčí smečku. Ochutnávku divočiny můžete pojmout také organizovaně, a to buď několikahodinovou vyjížďkou autobusem, pěšky s průvodcem, nebo vyhlídkovým letem, při kterém můžete za dobrého počasí obdivovat samotný majestát parku, nejvyšší horu USA, Denali (6 194 m). Potřebné informace poskytne Denali National Park Visitor Center. Nadšené turisty dopravuje do kempů, umístěných přímo v srdci parku, kyvadlová doprava.

AnetaHaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Denali National Park

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce