Juneau

Hlavní město Aljašky je malebně položeno na břehu kanálu Gastineau Channel a obepínají jej vysoké svahy zalesněných hor. Juneau dýchá atmosférou domorodého umění, malých kavárniček a restaurací.

Hlavním městem se Juneau stalo až poté, co Aljašku od Rusů odkoupili Američané. I tak zde vznikl velký tlak na to, aby se srdce státu přesunulo do většího a lokačně výhodnějšího Anchorage. Veškerá snaha padla, kvůli hrozbě nezvladatelných finančních výdajů.

Sídlí zde také vládá, což přímo souvisí s vysokou aktivitou místních obyvatel ve veřejném sektoru. To vše ovšem nevylučuje, že zde nemohou po cestě do práce na ulici potkat jednoho z obyvatel okolních lesů, jakým je příkladně medvěd. Juneau má přirozený nádech historického města. Za dochovanou architekturu vděčíme především tomu, že ulice nebyly nikdy zasaženy požárem či jinou živelnou katastrofou. Turistům oblast nabízí výlety na ledovce, do fjordů i pozorování velryb. Ve městě sídlí také Alaskan Brewing Company, největší pivovar ve státě, kde lze přičichnout k tajům výroby a také ochutnat místní pivo Alaskan.

AnetaHaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Juneau

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce