Valdez

Silnice vedoucí do Valdezu lemují vysoké hory, vodopády a nekonečná záplava zeleně. Toto „aljašské Švýcarsko“, jak oblast místní nazývají, má za sebou velmi pochmurnou historii.

Zatočíte-li na silnici příliš brzy, vjedete do prázdných ulic bez budov, které označují výpravné cedule. Právě v tuto chvíli se ocitnete v oblasti původního města, které bylo roku 1964 z velké části smeteno z povrchu vlnou tsunami. Nynější středisko ropného průmyslu však díky neutuchající snaze jeho obyvatel vyrostlo znovu a to o 6 km dále. Malebné městečko s přístavem, ve kterém se můžete zastavit na kávu i něco na zub, dnes dotváří úchvatná okolní scenérie a poklidný tep života. Návštěvníci zde najdou zázemí jak pro turistiku, tak sportovní rybolov, vyhlídkové lety či vyjížďky na lodích.

AnetaHaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Valdez

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce